»Radi bi opozorili predvsem na krivice, ki se nam tukaj dogajajo. Na sporno zakonodajo, ki omogoča sosežig velikih količin odpadkov v peči cementarne. To je bistvo.«
»Takšna ureditev je nujna, jo pozdravljamo in mora biti v celoti upoštevana, brez izjem. Zakonodajo na področju sosežiga odpadkov pa je treba izenačiti s sežigom.«
»Ne moremo imeti zakonodaje, kjer je napravam za sosežig dovoljeno izpuščati v zrak bistveno več strupenih snovi in tamkajšnje prebivalce bolj ogrožati, kakor trenutno velja za sežigalnice, zato to izenačujemo.«
»Razprava o sosežigu bi morala biti skupaj z dogajanjem v premogovniku v resnici razprava o novem razvojnem modelu Šaleške doline.«
»Če se bo pokazalo, da je projekt dober, ga bomo nadaljevali. Konec leta 2021 bi tako poskusno začeli sosežig, leta 2022 pa bi stekel reden sosežig. To je eden od prvih korakov k zeleni energiji. Če bi kar koli v postopku pokazalo, da sosežig poslabšuje okoljske parametre, bi projekt takoj ustavili.«
»Zakonodaja s področja sežiga in sosežiga v Sloveniji je jasen primer prevlade zasebnih, partikularnih interesov nad javnim interesom in zdravjem ljudi.«
»Tudi če bodo standardi enaki, bodo zaradi samega volumna izpustov skupne emisije še zmeraj šestkrat večje.«
»V nasprotnem primeru je mogoče zaprtje edine cementarne v Sloveniji.«
»Zato je treba zagotoviti trajne rešitve, kot je izgradnja lastnih kapacitet za termično obdelavo odpadkov. To so sežigalnice, ki seveda morajo biti umeščene v prostor v skladu s prostorsko in okoljsko zakonodajo.«
»Vlak, ki pelje naše osnovne pravice do pitne vode, drvi naravnost v prepad.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju